logo

Destinasyon

Destinasyon

  • Okumak için Kaydırın

Mivara Luxury Resort & Spa , Bodrum Yarımadası’nın kuzeyinde yer alan Gündoğan boydan boya plajları, pırıl pırıl denizi ve yeşil doğasıyla Bodrum’un yeni vazgeçilmezleri arasında büyüleyici bir atmosfer üzerine kurulu olan otelimiz, Milas-Bodrum Havalimanı'na sadece 50 km uzaklıktadır. Eğlencenin merkezi Bodrum’a ise yalnızca 20 km mesafededir. Konaklamanız için Mivara Luxury Resort & Spa’ya geldiğinizde Bodrum ve çevresinde gezebileceğiniz pek çok turistik ve tarihi mekân bulunmaktadır. Gün içerisinde tarihi mekânların yanında farklı koyları da ziyaret edebilirsiniz. Bölge, alışveriş imkanları bakımından da oldukça zengindir.  Lüks ve konforun tadını Mivara farkıyla çıkarırken Bodrum ile etrafındaki doğal ve tarihi güzellikleri de mutlaka keşfedin!

Bodrum

Bodrum

Türkiye'nin önde gelen turizm merkezi Bodrum; doğal, kültürel ve tarihi güzellikleriyle dünyanın en ünlü bölgelerinden biridir. Bodrum’da Bitez, Ortakent, Akyarlar, Günbatımı Plajı, Aspat Koyu, Karaincir, Yalıkavak, Güvercinlik ve Gümüşlük gibi pek çok gezilmesi gereken plaj ve koylar bulunmaktadır. Tarihte Halikarnassos adıyla bilinen yerleşim birimi dünyanın yedi harikasından biri olan Mausoleum'un inşa edildiği şehirdir. Atmosferiyle konuklarını kendine hayran bırakan Bodrum, ayrıca bir eğlence merkezi olarak da ün kazanmıştır.

Bodrum Kalesi

Bodrum Kalesi

Bodrum’un en önemli tarihi simgelerinden biri Bodrum Kalesi’dir. Yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği noktalardan biri olan Kale, Saint John Şövalyeleri’nin inşa ettigi önemli tarihi bir yapıdır. Bodrum Kalesi içinde kurulu olan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Türkiye'de dalında ilk ve tek özelliğe sahip olmasının yanı sıra dünyanın da sayılı müzeleri arasında yer almaktadır. Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi, Mivara Luxury Resort & Spa’daki tatiliniz sırasında mutlaka gezmeniz gereken yerlerden...

Bodrum Antik Tiyatrosu

Bodrum Antik tiyatro

Mivara Luxury Resort & Spa’daki konaklamanız esnasında tarih duraklarınızdan bir diğeri de Bodrum Antik Tiyatrosu. Tiyatro, Anadolu'nun bilinen en eski tiyatrolarından biridir. Geleneksel antik çağ tiyatrosu özelliğini taşıyan bu tarihi eser, günümüzde pek çok etkinliğe ve festivale de ev sahipliği yapmaktadır.

Mausoleum

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bodrum Mausole, diğer adıyla Mausoleum (Mazole), dünyanın yedi harikasından birisi olarak kabul edilmekte ve Bodrum'un en önemli eserlerinden birisi olarak ziyaretçilerini selamlamaktadır
İon düzeninde 36 sütünun süslediği orijinali 46 metre yüksekliğinde olan ve tepesinde bir zafer arabası bulunan 21 basamaklı bir piramidin taçlandırdığı dev bir anıt mezar olan Mausoleum, Bodrum’daki tatiliniz sırasında mutlaka gezmeniz gereken yerlerden..

Pedesa Antik Kenti

Pedesa Antik Kenti

Bodrum merkeze yaklaşık 5 km uzaklıkta bulunan Pedesa Antik Kenti, arkeoloji meraklılarının ziyaret ettiği en özel yerler arasında bulunuyor. Homeros’a göre Leleg halkı, Troya savaşı sonrasında Halikarnassos bölgesine yerleşmişlerdir. Burada pek çok kent kuran Leleglerin en önemli şehirlerinden biri Pedesa’dır. Pedasa’da gerçekleştirilen kazılar sırasında tarihe ışık tutan pek çok önemli kalıntı bulunmuştur.

Yel Değirmenleri

Bodrum Yel Değirmenleri

Bodrum’un Yalıkavak beldesinde görmeniz gereken bir  diğer yer ise Yel Değirmenleri. Günümüzde Yel Değirmenleri’nin görünümü çok iyi muhafaza edilememişse de manzarasını deneyimlemek için mutlaka gitmeniz ve görmeniz gereken Bodrum’da bulunan saklı köşeler arasında yer alıyor. Fotoğraf makinenizi almayı unutmayın!

Bargilya

Bodrum Bargilya

Bodrum’un hemen yanı başında denizin bir göl atmosferi oluşturduğu Bargilya... Antik kent kalıntılarını barındıran bu şirin belde, sessiz ve sakinliği ile misafirlerini büyülüyor. Ayrıca bölgedeki Tuzla gölü de kuş gözlemcilerinin uğrak yeri olarak biliniyor. Hem doğal hem de tarihi zenginlikleri keşfetmek, antik kalıntılar eşliğinde manzaranın keyfini çıkarmak isterseniz Bargilya, doğru bir seçim.

Zeki Müren Sanat Müzesi

zeki-muren-sanat-muzesi

Zeki Müren bugün Müze haline getirilen evini 1977 yılında sosyolog Fatma Mansur’dan 1 milyon 200 bin liraya satın almıştır.
08 Haziran 2000 tarihinde de Kültür Bakanlığınca Restore edilerek Müze haline getirilmiş ve ziyarete açılmıştır.
Sanatçının evi iki katlı olup, ön ve arka tarafta bahçe bulunmaktadır. Sanatçı sağlığında, evin yalnızca alt katını kullandığından; Kültür Bakanlığı yetkilileri gerçeğine sadık kalarak, alt katı sanatçının yaşadığı şekliyle dekore edip üst kata müze görünümü vermişlerdir.
Bodrumda hayatinin son yıllarının geçiren büyük sanatçı Zeki Müren’in evini yılda yaklaşık 100 bin turist ziyaret ediyor.  Müzede Zeki Müren’in eşyaları, sahne kostümlerini, kendi yaptığı tabloları, aldığı ödüller ve yaşamına dair herşey sergileniyor.